BURASI ÇANAKKALE İNTERNET MEDYA & Tv

 

 

PAYLAŞ

 

 

 

 

 


İYİ Parti’nin seçimlere katılıp katılmayacağının belirsizliği sürerken CHP, 15 milletveikilinin İYİ Parti’ye geçtiğini açıkladı. Bu ittifakın ardından İYİ Parti’nin seçimlere girmesi kesinleşti. CHP’li 15 milletvekili partisinden istifa edip İYİ Parti’ye geçti.
Meral Akşener, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrı her türlü takdirin üzerinde, demokrasi tarihinde övgü ile yerini alacaktır" açıklamasını yaptı. Akşener AKP'yi kastederek "Ortak tuzak kurdular boşa çıkarıldı" dedi.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti, CHP, MHP, BBP, DP, BTP, SP, Vatan Partisi, İYİ Parti ve HDP’nin 24 Haziran’daki seçime girebileceğine karar verdi.

 


 

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, 24 Haziran'da yapılacağı açıklanan Çumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, “Bu seçimde balkonlarda demokrasinin zaferini kazanmış olan halkımız olacaktır” dedi.
Çanakkale merkeze bağlı Kepez belde belediyesi ile Rating Akademi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Umut Kongresi’nin açılışı, Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı. Açılışa, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Rating Akademi Genel Müdürü Doç. Dr. Mehmet Şahin, Kongre Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Onur Bilge Kula, ilçe ve belde belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongre Kepez beldesinin tanıtım videosu ve öğrencilerin bale gösterisi ile devam etti.
Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, 2 ay sonra yapılacak olan seçimleri değerlendirerek, “Türkiye’de önümüzdeki seçim, Türkiye’nin geleceği açısından demokrasiyi kullanarak, demokrasiyi yok etmek üzere iktidara gelmek isteyenlerle, demokrasiyi savunanlar arasındaki bir seçim olacaktır. Böylesi tarihi bir seçim sürecine doğru gidiyoruz. Bu seçim Cumhurbaşkanlığı seçimi ve birlikte yapılacak olan genel seçimler, geleceğimizin oylanacağı seçimlerdir. Biz daha iyi bir Türkiye istiyoruz. İnsanımızın aydınlık geleceğini istiyoruz. İnsanımızın özgür bir ülkede yaşamasını istiyoruz. İnsanımızın geleceğinin endişe içerisinde olmadığı, insanlarımızın geleceklerinden endişe etmedikleri bir demokrasi istiyoruz. Türkiye, 5 temel sorun alanında, sorunlarının çözüldüğünü görmek istiyoruz. Dış Politika, eğitim, toplumsal barış, hukuk, demokrasi, bütün bu alanlarda daha güzel gelecek istiyoruz. CHP olarak bunun için yola çıktık. Bunu başaracağımızdan asla endişe etmiyorum. Asla kuşku duymuyorum. Bunu mutlaka başaracağız” dedi.
'BU SEÇİMDE ÇIKACAK BALKON BULAMAYACAKLARI GİBİ'
Bu seçimde balkonlarda demokrasi zaferini kazanan halkın olacağını belirten Hamzaçebi:
“Her seçim sonrasında balkona çıkmaya alışmış, balkonlardan bütün aşağıdaki herkesi bakışlarla küçümseyenler, hala bir zafer kazanmış, adete askeri bir zafer kazanmış komutan edasıyla konuşanlar oldu. Bu seçimde balkonlarda demokrasinin zaferini kazanmış olan halkımız olacaktır. Her seçim balkona çıkanlar, bu seçimde çıkacak balkon bulamayacakları gibi, bakacak pencere de bulamayacaklardır. Gazete manşetlerini kontrol altına alanlar, gazete manşetleriyle iktidarda kalamayacaklarını bu seçimde göreceklerdir. Türkiye 2019 seçimleriyle yeni bir cumhurbaşkanıyla tanışacaktır. O yeni, demokratik, özgürlükçü cumhurbaşkanıyla Türkiye 21’inci yüzyılın güçlü demokrasisine, güçlü ekonomiye sahip ülkelerden birisi olacaktır."

 


 

Çanakkale'de, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganıyla bir saatlik oturma eylemi gerçekleştirildi.
Oturma eylemine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, " Türkiye önümüzdeki ilk seçimde '2 D' arasında bir seçim yapacak. Demokrasi mi, diktatörlük mü?" dedi.
Oturma eyleminde partililer, "Hak, hukuk, adalet", "Faşizme karşı omuz omuza" ve "Susma haykır, OHAL'e hayır" sloganları attı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, partililer 'OHAL değil demokrasi' sloganıyla 1 saatlik oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eylemi sırasında İzmir Marşı da söylendi.

 


 

 


 


AK Parti Genel Merkezi tarafından ataması gerçekleştirilen Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, “İddialıyız, doğru bir çalışma ile kendimizi iyi ifade ederek inşallah Çanakkale Belediyesi'ni kazanacağız” dedi.
Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde istifasının ardından geçen hafta il başkanlığı binasında temayül yoklaması yapıldı. Ak Parti Genel Merkezi'ne, İl Başkanlığı için Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, İl Başkan Vekili Ergin Sezen ve Parti üyesi Sebahattin Güner’in isimleri gönderildi. Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılan istişare sonucu İl Başkanlığı görevine, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız getirildi.
AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, bugün parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, ilçe başkanları ve belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı. İl Başkanı Yıldız, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler neticesinde Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı'na atanmam sebebiyle bugün burada teşkilatlarımızla bir araya geldik. Çanakkale’de alacağımız her bir oyun, ülkemizin geleceği açısından arz ettiği önemi biliyoruz.
Çıktığımız bu yolda önce Allah’a, sonra teşkilatlarımıza ve feraset sahibi halkımıza güveniyoruz. Kenetlendiğimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan yürüdüğümüzde aşılamayacak bir engel görmüyoruz. 2019 yılında önümüzdeki 2 tane seçim var. Hem belediye seçimlerini hem de genel seçimleri çok önemsiyoruz. Tüm ilçelerde iddialıyız. Her ilçenin belediye başkanlığını istiyoruz. Zaten çoğunu da alıyoruz. Çanakkale Merkez Belediyesi’nin bizim için ayrı bir önemi var. İddialıyız. Doğru bir çalışma ile kendimizi iyi ifade ederek inşallah Çanakkale Belediyesi'ni kazanacağız. Çanakkale’yi tek çatı altında toplayacağız. Bize oy versin, vermesin, herkes huzurla ve özgürce yaşayacak" dedi.