BURASI ÇANAKKALE.COM
İNTERNET MEDYA & Tv

 

 

 

AKPARTİ ÇANAKKALE
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Merkez: Ayhan Gider, Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin
Bayramiç: Sadettin Aslan, Biga: Bülent Erdoğan
Bozcaada: Erdoğan Madak, Çan: Abdurrahman Kuzu
Ezine: Güray Yüksel , Eceabat: Adem Ejder
Gelibolu: Bülent Çetin , Gökçeada: Muzaffer Dağlar
Lapseki: Eyüp Yılmaz, Yenice: Veysel Acar
Umurbey Beldesi: Nail Pekşen, Çardak beldesi: Ahmet Öztürk
Küçükkuyu Belediyesi: Zahit Mert, Gümüşçay Belediyesi: Halil Pastırmacı
Karabiga Belediyesi: Ahmet Erbil, Terzialan Belediyesi: Tuncay Gülmen
Geyikli Belediyesi: Mevlüt Oruçoğlu, Evreşe Belediyesi: Ali Kamil Soyu
Kavak Belediyesi: Yağmur Ercümen, Kaklım Belediyesi: İbrahim Taşkın
Kepez Beldesi: Alper Altınok

 


 

CHP PARTİ MECLİSİ ONAYLADI
ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
ÜLGÜR GÖKHAN

31 Mart yerel seçimleri için CHP'den Çanakkale Merkez ilçe ile üç belde belediye başkanlığı için daha adaylar onaylandı.

Geçtiğimiz hafta sonu temayül yoklamasında CHP'li üyelerinden 1779 oy olarak Çanakkale Belediye Başkanlığına adayı kesinleşen Ülgür Gökhan'ın ismi Parti Meclisinde de kabul gördü.
CHP Parti meclisi ayrıca Küçükkuyu, Kepez ve Umurbey Belde belediyeleri içinde adayları açıkladı. Parti meclisi Kepez Belediye başkanlığı için Birol Arslan'ı, Küçükkuyu Belediye Başkanlığı için Cengiz Balkan'ı ve Umurbey Belediye Başkanlığı içinde Erdal Doğan'ı aday gösterdi.

 

CHP'den yerel seçim için Çanakkale'de yeniden belediye başkanı adayı gösterilen Ülgür Gökhan, "Her seçim dönemini oyumu artırarak, sonuçlandırdım. İnşallah, bu dönem de yine oyumu artırarak, seçimi kazanacağıma inanıyorum" dedi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçim için CHP'den tekrar aday gösterilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Gökhan, otelde basın toplantısı düzenleyerek, kentte görev yapan ulusal haber ajansların temsilcileri, yerel gazetelerin yönetim kadrosu ve muhabirler ile bir araya geldi. Toplantıya CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık da katıldı.

Belediye Başkanı Gökhan, 16 yıllık görev süresi boyunca önem verdiği konunun, kentte yaşam tarzının bozulmaması olduğunu söyledi. Kentteki kardeşlik ve barış havasını sürdürmek için çaba gösterdiklerini kaydeden Gökhan, "Kentin altyapı ve üstyapılarını yapmaya çalıştık; ama burada temel unsur, insanların bu kentte yaşama sevincini sağlamış olmak. Burada güven içinde kendilerini hissettirmeye çalıştık. Onun için bir kez daha aday oldum, onun için bunu sağlayabiliyorum, onun için bu konuda hizmet etmeye devam etmek istedim. Şimdi bazı sloganlar var 'Yeter' diye. Valla yetip, yetmeyeceğini seçimlerde halk söyleyecek. Benim halka sunduklarım belli sunacaklarım da belli. 'Ben yapabilirim' diyorum. Halk da 'Sen yapabilirsin' derse o zaman sonuç ortaya çıkacak. Yoksa vatandaşa 'Yeter' talimatıyla halkın düşüncesini değiştireceğini zannetmiyorum. Çünkü çok gördü bu tarz tavırları, hiçbirine de itibar etmedi" diye konuştu.

'İFTİRA DOLU KAMPANYALAR YAPILDI'
Hakkında olumsuz çok propaganda yapıldığını dile getiren Gökhan, "Aleyhime geçmiş seçimlerde çok yakışık almayan, insanlığa yakışmayan, iftira dolu kampanyalar yapıldı. Ama görüldü ki bunlar oldukça benim oyum arttı. Ben her seçim dönemini oyumu artırarak, sonuçlandırdım. İnşallah, bu dönem de yine oyumu artırarak, seçimi kazanacağıma inanıyorum. Göstergeler de bize bunu söylüyor. Önümüzde bir seçim süreci var. Bu seçim süreci içerisinde de halkımız ile bunu paylaşacağız. Çanakkale'de de insanlar biraz önce saydığım tarzdaki yaşamlarından muhtemelen fedakarlık etmeyecek, taviz vermeyeceklerdir, diye düşünüyorum" dedi.

 


 


CHP’li üyeler 5 yıllık süre için görev yapacaķ 38 belediye meclis üyesi ve 19 il genel meclis üyesi için oy kullandılar.
CHP il genel meclis listesinde yer alan 19 aday arasında yapılan eğilim yoklamasında ilk dört aday belli oldu.

Birinci sırada 1262 oy alan Ömer Ar, ikinci sırada 1139 oy alan Güneş Pehlivan, üçüncü sırada 1091 oy alan İsmail Gürses ve dördüncü sırada ise 1051 oy alan Nejat Önder ilk dört sırada yer aldılar.
Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı sonuçları
Rebiye Ünüvar 1522, Özden Çetin 1293, Gülay Sarıkaya 11119
Deniz Erdem 1024, Levent Polis 1046, Bilge Şimşek 1001
Mesut Dinç 967, Birten Sarıbaş 914, Kamber Koç 897
Halil Ertuğrul 851, Adnan Güler 831, Alptuğ Akkoca 803
Süheyla Eriş 767, Hüseyin Koç 741, Halil Yılmaz 689
Mehmet Güngör 662

 


 


BAYRAMİÇ: ŞUAYİP BAŞARAN,   BİGA: ENVER KOÇ,   ECEABAT: ENGİN DERSE
EZİNE: ALİ TEVFİK AYTİMURER,   GÖKÇEAD: ERTAN ERDOĞAN
LAPSEKİ: ADEM BALTA,   YENİCE: LEVENT AKYOL

 


 

KEPEZ'İN TERCİHİ BİROL ARSLAN


31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yer alacak CHP adaylarını belirlemek için tüm üyelerin oy kullanımı ile eğilim yoklamalarının ilki 18 Kasım 2018 Pazar günü 09.00-17.00 arasında Çanakkale’nin Kepez Beldesi’nde gerçekleştirildi.
Kepez Meydan’ında, Kepez Çiftçileri Yardımlaşma Derneği Lokalinde gerçekleştirilen eğilim yoklamasında üç aday adayı Kepez Belediye Başkan adayı olmak için yarıştı. Birol Arslan, Ali Aygün ve Erhan Bektaş’ın katıldığı eğilim yoklamasında üyeler oylarıyla partilerinin adayını belirledi.
Açılan sandıklarda Birol Arslan’ın açık ara önde olduğu görüldü.
CHP Kepez Beldesi Belediye Başkan Adaylığı eğilim yoklaması
511 oy Birol Arslan, 154 oy Erhan Bektaş ve 39 oy Ali Aygün şeklinde sonuçlandı.

 


 


İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan karşılıklı heyetlerle yaptıkları görüşmeyi ön protokole bağlayıp imzaladılar.
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan karşılıklı heyetlerle yaptıkları görüşmeyi ön protokole bağlayıp imzaladılar. 19 Aralık Çarşamba günü saat 10.20’de İYİ Parti ile CHP heyetleri bir araya gelip ittifak konusunu görüştüler ve çıkan sonuca il başkanları imza attı.
Biga, Bayramiç ilçe merkezi, Karabiga, Çardak, Umurbey Beldesi CHP’ye bırakılmıştır.
Lapseki, Yenice ilçe merkezi ve Gümüşçay beldesi İYİ Parti’ye bırakılmıştır.
Biga ve Lapseki’de Belediye Başkan Yardımcılığı karşılıklı olacaktır.
İlçe örgütleri belediye meclisi üyeleri konusunda karşılıklı olarak anlaşacaklardır.

 


 

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem ERKEK, Genel Merkez’de yaptığı basın açıklamasıyla Gezi Direnişi’nin üzerinden 5 yıl geçtikten sonra açılan davalara ve Sözcü Gazetesi yazarlarından Emin ÇÖLAŞAN ve Necati DOĞRU’ya istenen hapis cezalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Memleketimizde işte bu sabahki tren kazasında da üst geçit çöktü maalesef, köprüler çöküyor, viyadükler çöküyor, işçiler ölüyor, tren yolu ray çöküyor, çocuklar, anneler, babalar ölüyor. Binalar çöküyor, madenler çöküyor, sürekli insanlarımız ölüyor, işçiler ölüyor, çocuklar ölüyor ama sorumlular hesap vermiyor. Çünkü adalet çöktü. Asıl temel sorunumuz bu. Adalet çöktüğü için sorumlular maalesef siyaseten de, hukuken de hesap vermiyorlar ve yaşadığımız her üzücü olayda ülkeyi yönetenlerin hiçbir zaman sorumluluğu da olmuyor. Adalet çökerse vicdanlar çöker, adalet çökerse devlet çöker. Bunu kesinlikle unutmamalıyız.
Sarayın üzerinde bir hayalet dolaşıyor, gezi hayaleti. İşte adalet çöktüğü için gezi direnişinden 5 yıl sonra yaklaşık yine bir soruşturma dalgası başlatıldı. Çünkü seçim yaklaşıyor ve düşmana ihtiyaç var, kutuplaşmaya ihtiyaç var.

Ergenekon kumpası bitti, gezi kumpası başlıyor.
Değerli basın mensupları, gezi direnişiyle ilgili Taksim Platformu üyeleri biliyorsunuz daha önce yargılandı. 2013 yılında başlayan soruşturma 2014 yılında açılan bir ceza davasıyla yargılandılar. Taksim Platformu üyeleri toplantı ve gösteri yürüyüşü kanununa muhalefetten ve örgüt kurmaktan yargılandılar. Ve hepsi ayrı ayrı beraat ettiler. Ve bu karar kesinleşti. Ortada kesinleşmiş bir yargı kararı varken, bu yargı kararında da vurgulandığı gibi gösteri hakkı temel bir hak olarak evrensel hukukta ve bizim hukukumuzda kabul edilmesine rağmen bugün yine hukuksuz, temelsiz bir soruşturmayla karşı karşıyayız.
Hiç kimsenin, hiçbir iktidarın, hiçbir siyasetin adalete, yargıya bu kadar zarar vermeye hakkı yoktur. Yargı iktidarın silahı değildir. Yargı yalnızca ve yalnızca hukukla bağladır. Bunu asla unutmamalıdır. Özellikle gençlerimizin tamamen demokratik hakkını kullandığı onurlu bir sivil eylem ve direniş olan gezi soruşturmalarıyla birlikte tüm muhalefet ve farklı düşünenler susturulmak isteniyor. Yıllarca FET֒yle iç içe olanlar FET֒yle birlikte bu memlekette birçok kumpaslar kuranlar bu birlikteliklerinin üzerini örtmek için şimdi farklı düşünen herkesi ve tüm muhalefeti FET֒yle iltisaklandırarak, ilişkilendirerek boğmak istiyorlar. Evet tüm muhalefet ve basın özgürlüğü bu memlekette maalesef iktidar tarafından boğulmak isteniyor.

Hiç kimse unutmasın, gezi onurlu bir direniştir ve tarihin altın sayfalarında da bu şekilde yerini alacaktır.
Yine bilgileriniz üzere adalet çöktüğü için Sözcü Gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında da haksız, hukuksuz bir dava açıldı. Bu davada deniyor ki, Sözcü Gazetesinin yazarları ve çalışanları FETÖ terör örgütü üyesi olmamakla birlikte FETÖ terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmişler. Biz özel yetkili mahkemelerde Fethullah Gülen yapılanması var dediğimizde buna kargalar bile güler diyenler FET֒yü yargıda ve devletin tüm kurumlarında yapılanmasına yardım edenler bugün gazetecileri ve tüm muhalefeti FET֒yle ilişkilendirerek susturmak istiyor.

Şimdi kamuoyunun ve herkesin vicdanına sormak istiyoruz. FETÖ terör örgütüne gerçekten bilerek ve isteyerek yardım edenler kimlerdir? Kim ne istedilerse verdik dedi? Kim yıllarca bu yapıyla birlikte hareket etti? Gerçekten bu yapıya, bu terör örgütüne yardım edenler niçin yargılanmıyorlar? Bu soruları sormaya ve basın özgürlüğü için mücadele etmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Çünkü basın yönetenlere hizmet için değil, yönetilenlere hizmet için vardır. Bunu asla unutmayacağız.

Yürütmenin yargı üzerindeki ağır vesayeti ve baskısına karşı biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hak, hukuk, adalet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Emin Çölaşan ve Necati Doğru yaşamını FET֒yle ve bu tür yapılarla mücadeleyle geçirmiş insanlar. 1999 yılında FETÖ yapılanmasını açıkça ortaya koyan kişilerden biridir Emin Çölaşan. Devlet dahi 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulunda bu gerçeği ortaya koyabilmişken biliyorsunuz 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulunda MİT ve Genelkurmay dönemin hükümetine ve Başbakanı Sayın Erdoğan’a Fethullah Gülen yapılanmasını tüm çıplaklığıyla ortaya koyduğu halde üzeri örtülmüştü. Emin Çölaşan’ın 99 yılından buyana Fethullah Gülen yapılanmasıyla ilgili yazdıklarına bakarsanız tüm gerçeği görürsünüz. Peki bu gerçekleri bu soruşturmaları yürüten savcılar bilmiyorlar mı? Niçin bu haksız, hukuksuz soruşturmalar ve davalarla bilerek ya da bilmeyerek FET֒yle mücadeleye zarar veriliyor?

Her şey adaletle mümkündür değerli basın mensupları. Adalet yoksa huzurda yoktur, kalkınmada yoktur. Hukukun üstünlüğü endeksinde 113 ülke arasında 101. sıradaysak işte bu hukuksuzluklar sebebiyle. Adalete olan güven temelinden sarsıldı. Hukukun üstünlüğü endeksinde ilk sıralardaki ülkelere bakın hepsi dünyanın en kalkınmış, gelişmiş ülkeleri. Çünkü hukuk özgürlükler olmadan ekonomik büyüme, kalkınmada asla olmayacak. Biz haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayan herkesin yanında mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü adalet evrensel ve kutsal bir kavramdır. En mükemmel adalette vicdanlardadır değerli basın mensupları. Necati Doğru’nun Emin Çölaşan’ın ve tüm gazetecilerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bir tek kişiye yapılan haksızlık bütün topluma yönelmiş bir tehdittir.
Ve saraya da seslenmek istiyoruz, gittiğiniz yol yol değildir.

 Akademisyen, İletişimci Gökhan Bayram İYİ Parti’den Kepez Belediye Başkanlığı için
aday olduğunu açıklad
ı.
Gökhan: “Kepez’de Cumhuriyet Mahallesinde kocasının asgari ücretinden başka geliri olmayan Cemile Hanım’a, 6 yaşında anne ve babası ayrı yaşayan Elif’e, hurda toplayan Hüseyin Abi’ye, güzeller güzeli 6 yaşındaki Leyli Nur’uma, toprağa fidan diken Mehmet Amca’ya, denize oltasını atan Rıza kardeşe, merdiven temizleyip çocuklarını okutan Cansu Hanım’a, Cumhuriyet Mahallesindeki bireylere hayırlı olsun.

Benim ikamet ettiğim Kepez’deki Boğaz Kent Mahallesinde üniversite hemen yakınındayken, otobüs çilesinden dolayı okuluna her seferinde geç kalan hocalarından azar işiten üniversite öğrencisine, Boğazkent sahilinde köpeğini gezdiren Ayşe Hanım’a, daracık bir çatı katınca evlatları ile yaşayan Mine Anne’ye, alışveriş yaptığın ve yıllarca her gün selam vermekten kendimi alıkoymadığım esnafımıza, sokaklardaki dostlarıma, eşimle birlikte beslediğim kedi ve köpeklere, camımızın önüne gelen kumrulara hayırlı olsun.

Allah’ın izni ile ve Kepez’in takdiri ile büyük bir çaba, özveri ve cesaretle inşallah Kepez’e bayram geliyor. Bunu bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Benim en büyük gücüm arkamda birilerinin olması değil. Benim en büyük gücüm dualardır, dualardır, dualardır. Bu zaferi biz kadınlarla, kadınlar için kazanacağız ve Kepez ilhamını kadınlardan alacak. Tek kadın Genel Başkana sahip İYİ Parti ile kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız” dedi.
 


HALKIN DESTEĞİ ADAY YAPTI
Reis "Anket".. Anket “Ayhan Gider" Dedi..

Bülent Turan "Tülay Ömercioğlu" , Reis "Anket" dedi. Aday adayı olmamasına rağmen Ayhan Gider anketlerin tamamında önde olduğu için parti tarafından Ak Partinin Çanakkale Belediye Başkan adayı gösterildi. Ayhan Gider'in Bülent Turan'a rağmen aday gösterilmesindeki diğer bir etken ise MHP'nin de Ayhan Gider isminde mutabakat sağlaması olarak gösteriliyor.

Ak Parti yerel seçimler öncesi çıkarabileceği en iyi adayı çıkarttı. Ne olduysa son gün oldu. Bülent Turan'ın ısrarla Tülay Ömercioğlu'nu aday gösterme çabaları sonrasında Genel Merkez'de rüzgarlar tam tersi esti. Yapılan Anketlerde aday olmamasına rağmen Ayhan Gider önde çıktı. Onu takip eden isim ise Yeşim Karadağ'dı. Yeşim Karadağ'ın önünü kesmek isteyen Bülent Turan, Tülay Ömercioğlu'nun son dakikada aday göstermişti. Ömercioğlu son günü kadar çevresine ve partililere aday olmayacağını mecliste de görev almayacağını söylemişti. Aday olunca da " Bülent Bey aday olmamamı istedi" cevabını verdi.

Bülent turan son dakikaya kadar Tülay Ömercioğlu'nun arkasında durdu. Fakat Genel Merkezin yaptırdığı anketlerde Ayhan Girder ve Yeşim Karadağ isimleri vardı. Reis son noktayı Bülent Turan'ı dinleyerek değil, anketleri dinleyerek verdi. Bir diğer etken ise Çanakkale'de Ak Partiden aday adayı olan isimler arasında MHP'nin sadece mutabakatın Ayhan Gider ile sağlanacağını beyanı da etkili oldu. Ayhan Gider için siyasette o dakikadan sonra başladı. Bugüne kadar atama ile geldiği bürokratik görevler, partinin görevlendirmesi ile seçildiği milletvekilliği görevi, bugün aday gösterildiği kadar zorlu süreçler içermiyordu. Şimdi kazanılması gereken zor bir seçim var. Gider adaylığı neredeyse aslanın midesinden aldı. Alacağı oy onun siyasetteki pozisyonunu belirleyecek. Çıta, Mehmet Daniş'in 2015 seçimlerinde aldığı %35,9 oy olarak gösteriliyor. Bu oyu geçtiğinde başarılı, seçimi kazandığında ise zafer kazanan isim olacak....

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen grup toplantısında önceki dönem Milletvekili Ayhan Gider’in Çanakkale Belediye Başkan adayı olduğunu resmen açıkladı. Ayhan Gider ilk açıklamasında; "Çanakkale artık polemiklerle değil, güzelliklerle anılmalı" dedi. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM`deki haftalık grup toplantısında AK Partinin 20 ildeki Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Erdoğan Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak AK Parti önceki dönem Milletvekili Ayhan Gider ismini ilan etti. AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, eski İl Başkanı Erdener Can, eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, Belediye Meclis üyesi Ethem Hırçın, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ve eski Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı Çanakkale Belediye Başkanlığı için, aday adaylık başvurularını yapan isimlerdi.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tercihini, aday adayları arasında ismi bulunmayan ve aday olmayan önceki dönem Milletvekili Gider’den yana kullandı. Aday adaylık başvurusu bulunmayan Gider’in kamuoyu araştırmalarında açık ara önde çıkan isim olarak yer almasından dolayı, tercihinin Gider’den yana kullandığı öğrenildi. AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Gider, adının açıklanmasının ardından görüşlerini aktardı.

Belediye Başkan adayı olması için yoğun talep olduğu ve bundan sonra her şeyin Çanakkale için güzel olacağını belirten Gider; “Belediye Başkan adayı olmam için Çanakkale’den yoğun talep vardı. Çanakkale uzun süredir lüzumsuz polemiklerle anıldı. Çanakkale artık bu polemiklerle değil, güzelliklerle anılmalı. Bundan sonra Çanakkalelilerle yürümeye devam edeceğiz. Bir irade ortaya kondu ve inanıyoruz ki, bundan sonra Çanakkale için çok güzel şeyler olacak” dedi.

HABER:: AYNALI PAZAR

 


 


Ayhan Gider, 10 Haziran 1969 yılında Çanakkale'de doğdu.
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda Teknik Elemanlık, Çanakkale Valiliği'nde mühendis, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 26. Dönem AK Parti Çanakkale Milletvekili seçildi.
Ayhan Gider, evli ve iki çocuk babasıdır.

BU FARK KAPANIRMI !..
2014 SEÇİM SONUÇLARI

 


 

Başkan Gökhan'dan Partililere Mektup
31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP'den tekrar Belediye Başkan aday adayı olan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, partililere mektup gönderdi.
"Sevgili Hemşerim, Kıymetli Yol Arkadaşım; Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı, Gazi Mustafa Kemal’in ATATÜRK olduğu Çanakkale’nin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı olmak kıvancıyla tanıştığım günün üzerinden on altı yıl geçti.
13 Ağustos 2002’de Çanakkale Belediye Meclisinden aldığım Belediye Başkanlığı görevini; 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde sizlerin sonsuz ve koşulsuz desteğinin gücünü arkama alarak, her defasında artan bir başarıyla bugüne dek sürdürdüm.
Çanakkale’de rahmetli Reşat Tabak’la başlayan ve ehil ellerde yüceltilen sosyal demokrat yerel iktidar bugün yarım asırlık kocaman, gururlu bir maziye sahiptir. Bu başarıda en büyük pay, siz sevgili Cumhuriyet Halk Partili dostlarıma aittir. Sizlerin güveni, desteği ve sevgisi olmasaydı bu başarımızdan asla söz edemezdik.
Çanakkale’de yaşayan aydın, okuyan, irdeleyen, sunulanla yetinmeyen siz demokrat insanlar; bu güzel şehre layık olmak, kimliğini korumak, 50 yıllık birikimi kollamak adına var gücünüzle çalıştınız, çalışmaya devam ediyorsunuz. İktidarın; çirkef, yalan ve iftira dolu diline, kendinden olmayanı yok sayan gerçeğine karşı partimizi ve ilkelerini sokakta, okulda, çarşıda, pazarda tüm alanlarda savunuyorsunuz.
Sevgili Cumhuriyet Halk Partili Dostum bizler kentte hâkim barış ve huzur ortamının kıymetini biliyor ve korumak için ne gerekiyorsa birlikte yapıyoruz. Çanakkale’de yaşayan herkes kültürünün, inancının gereğini hiçbir baskıya uğramadan, ötekileşmeden doyasıya yaşayabiliyor, herkes birbirini olduğu gibi kabulleniyor ve olduğu gibi seviyor.
Bu güzelliği yaratan ve yaşatan sensin sevgili hemşerim. Sen olmasaydın, senin hayata baktığın pencere bu kadar aydınlık olmasaydı, bu kent bu denli yaşanılası olmazdı, olamazdı.
Varlığın için, kentte var olmasını sağladığın anlayış için sana teşekkür ederim sevgili hemşerim.
On altı yıl önce içinizden biri, sade bir vatandaş olarak sürdürdüğüm yaşantımda, Çanakkale’nin Belediye Başkanı olma gururunu yaşadım. Üç kez partimin adayı olarak huzurunuza çıktım, her defasında büyüyen bir destekle yanımda durdunuz. Temsilciniz olarak şehrin emanetini korumam için beni görevlendirdiniz. Çanakkale'nin hoşgörüyü, demokrasiyi ve barışı ilke edinmiş siz değerli yaşayanlarına yaraşır bir kent yaşamı sunmak adına çıktığım yolda bana hep inandınız, her zaman güvendiniz, sevdiniz, kefil oldunuz.
Şimdi yeni bir yol ayrımına geldik, zaman su gibi akıp geçti önümüzde yeni bir seçim var. Geçtiğimiz günlerde açıkladığım aday adaylığım ile yeni dönemde de partimizin adayı olarak bu yarışa girmek, sizlerin desteğiyle yeniden Çanakkale’nin Belediye Başkanı seçilmek istiyorum.
Aday adaylığı açıklamamda; “İş bilenin, kılıç kuşananın” dedim sizlere hitaben, “ben bu işi biliyorum, hem de iyi biliyorum, sizlerden aldığım güç ve güvenle, bugüne dek hep birlikte başardıklarımızın devamı için bir kez daha kılıcımı kuşanmak istiyorum” dedim.
Sevgili dostum; Partimizin ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nun özgür, adil ve demokratik bir Türkiye adına verdiği mücadeleye, Çanakkale’den desteğe devam etmek için; Ben Buradayım VARIM! diyorum.
Çanakkale’deki özgür, eşit, insanı merkeze alan yaşam tarzının devamı için VARIM diyorum! Sizlere daha çok hizmet etmek için, bu şehre borcumu ödemek için, Çanakkale’nin büyük adını daha da yukarılara taşımak için VARIM diyorum!
İnsanları yoksulluğa, cehalete, gericiliğe teslim eden AKP zihniyetinin Çanakkale Belediyesi’ni almak ısrarını tekrar boşa çıkarmak, bir kez daha ÇANAKKALE GEÇİLMEZ dedirtmek için VARIM diyorum!
Benim yeniden VARIM diyebilmem, diğer partilerin adayları karşısında ilmik ilmik dokuduğumuz, alnımızın terini akıttığımız Çanakkale Belediye Başkanlığı için yeniden yarışabilmem için, sizlerin beni partimizin adayı olarak desteklemenize ihtiyacım var.
Demokrasiye olan sonsuz inancım, partimize yakışır saygınlıkta geçecek bir mücadele olacağına güvencimle 25 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşecek eğilim yoklamasına mutlaka katılmanızı ve desteğinizi bekliyorum.
Gelin yine, yeniden rüzgârı alalım arkamıza, aydınlık günlere yelken açalım beraberce. Elele, barış ve kardeşlik içinde, özgür bir yaşam inancımızın hâkimiyetini sürdürmeye devam edelim eşsiz Çanakkale’mizde.
Sevgi ve Saygılarımla
Ülgür GÖKHAN
Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı

 


 

 

ERSÜMER: ‘’ÇANAKKALE BELEDİYESİNİ
CHP’DEN ALMAK MÜMKÜN DEĞİL…’’

 

Çanakkale siyasetinden kariyeri en yüksek isim Mustafa Cumhur Ersümer. Siyaset, seçim denince akla gelen ilk isim. Siyasetin akıl önderi. Fikir sorulan, destek istenen, deneyimlerinden faydalanılmak istenen... Bir Çanakkale sevdalısı. Yerel basın mensupları ile yemekte buluşan Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Cumhur Ersümer yaklaşmakta olan yerel seçimler ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Her seçimde kendisine siyasi partilerden teklifler geldiğini belirten Ersümer, yerel seçimler ile ilgili olarak ise; “Çanakkale Belediyesini CHP’den almak mümkün değil” ifadelerini kullandı. Ersümer; “Bir şeyle mücadele edebilmek için bir dayanak olması lazım. Deneyimli bir siyasetçiyim; haliyle oy oranlarını, oy verme temayüllerini biliyorum.
Benim görüşüm, CHP’den Çanakkale Belediyesini almak mümkün değildir” dedi.
Mustafa Cumhur Ersümer iddiasının gerekçesini ise şu sözlerle açıkladı; “Ben buradaki açıklamamı kendimi bir yerlere koyarak konuşmuyorum. Çanakkale halkının tutumlarına bakıyorum, siyasi partilerin bu tavırları ve bu yaklaşımlarına göre gördüğüm şey şu; CHP'ye karşı seçimi kazanmak çok zor ” dedi. Siyasi partilerden her seçim öncesi teklifler aldığını belirten Cumhur Ersümer; “Zaman zaman yerel ve genel seçimler öncesinde siyasi partilerden adaylık teklifleri geliyor. Bu yerel seçimler içinde geldi. Bu teklifleri değerlendirirken; kişisel fikirlerim ile ilgili olan mahremiyetimde değerlendiriyorum” dedi.

"BENİM BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE İLGİLİ BİR DÜŞÜNCEM YOK”
İktidar Partisi ile ilgili diyalogları olup olmadığı sorularına yanıt veren Cumhur Ersümer; “Sayın Bülent Turan beni zaman zaman törenlere davet ediyor. Bende fırsat buldukça katılıyorum. İktidar partisinden bir teklif gelirse ben Bülent Turan’a iletirim. Çünkü burada o işi yapabilecek düzeyde siyaset yapabilen Bülent Bey var burada. Benim belediye başkanlığı ile ilgili bir düşüncem yok” dedi.
Basın mensuplarının sorularına yanıt veren Ersümer CHP Yerel Seçimleri Kazanır mı sorusuna şöyle yanıt verdi; “Benim gördüğüm bu şekilde. Oy oranlarına bakıyorum. Seçmenin temayüllerini görüyorum. Bu partilerin durumunu hep beraber görüyoruz. İktidar partisinin bu oy durumuna göre bu oy farkını kapatabilmesi mümkün mü? Cumhur İttifakının aldığı oylar meydanda, Millet İttifakının aldığı oylar da meydanda. Hemen hemen bir bölü iki oranında fark var. Siz şunu diyebilirsiniz ‘Cumhur ittifakı aldığı oyları yine alır üstüne de oy koyamaz mı’ derseniz veya Millet İttifakının oy oranı aynı kalır mı diye sorarsanız ben böyle düşünüyorum.

ŞEHİR SİYASET ÜRETEMİYOR MU?
Her seçim öncesi Cumhur Ersümer’in adının ortaya aday olarak atılması şehrin siyaset üretemediği anlamına mı geliyor? Sorusu üzerine Ersümer; “Bir siyasetçi olarak her seçim öncesi adımın geçmesi şahsım adına memnuniyet verici. Ama bir de Çanakkale açısından bakarsak; içim sızlıyor. Ben çok isterdim ki; benden sonra beni geçecek, benim çıtamı aşacak bir sürü milletvekili olsun, bir sürü bakanlar çıksın isterdim. Ama bu Çanakkale’ye özel bir şey de değil. Türkiye geneline bakarsanız siyasetin insanların önünü açan, rekabet edilebilir bir ortam sağlaması mümkün değil. Bir liderler sultasından bahsediyoruz burada "dedi.

"İSMİMİ ASLA BİR KİŞİNİN İKİ DUDAĞININ ARASINA VERMEM"
Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Cumhur Ersümer, konuşmasında siyasette demokratik ortamın giderek yok olduğuna dikkat çekerek " Siyaseten belli bir grup, belli bir zümre belli bir kişi adaylıklara karar veriyorsa veya delegelerin herhangi bir hükmü yoksa insanlar ‘Ben birilerinin iki dudağı arasında mı kariyer yapacağım?’ der. Ben bunu tüm yaşantım boyunca söyledim. İsmimi asla bir kişinin iki dudağının arasına vermem. O yüzden iyi siyasetçiler yetişmiyor. Benim Çanakkale’de gördüğüm ilgiyi, sevgiyi saygıyı allan tüm siyasetçilere nasip etsin. Ben bu sevgiyi saygıyı Türkiye genelinde görüyorum ama Çanakkale’dekini hiçbir şeye değişmem. Siyasi yaşantım böyle devam etsin istiyorum. Bu görevden kaçmak anlamına gelmesin, ben hiçbir şeyden de kaçmam. Benim söylemeye çalıştığım şey burada farklı. Ben ne belediye başkanlığını halka hizmet olarak küçümserim ne de ben bu işleri yaptım şimdi bu işi yapmam diye konuşurum. Şu anda Çanakkale’de ki seçimler belli bir yere doğru gidiyor” dedi.

SİYASİ PARTİLER KANUNU DEĞİŞECEK Mİ? AYNI ŞEKİLDE Mİ GİDECEK?
Adayların belirlenme sürecinde liderin iki dudağının arasından çıkması gelecekte de bu şekilde sürecek mi? Yoksa siyasi partiler kanunu değişir mi? Sorusu üzerine Cumhur Ersümer; “Tüm siyasi liderler ve siyasetçiler bu durumun yanlış olduğunu, bu şekilde aday belirlenmesinin doğru olmadığını çok iyi biliyorlar. Hepimiz biliyor ve hepimizde söylüyoruz. Hatta sizde bana sen kaç defa ön seçimle aday oldun diye de sorabilirsiniz. Ama Türkiye de siyaset yapma şekli değişti. Biz hizmet odaklı siyaset yaptık, halkın içerisinde kendimizi kabul ettirdik. Parti içerisinde de kabul ettirdik. Ama şimdi böyle bir çaba da yok. Yani ben gideyim tüm parti üyelerini ikna edeyim, delegeleri ikna edeyim diye bir şey de yok! Partililerin kabullerini alayım diye bir siyaset tarzı yok.
Herkes kendisini bir yerlere beğendirmek için siyaset yapıyor. Sizlere de geliyordur mutlaka, halkın milletvekilleri ile ilişkisi, halkın bakanlarla ilişkisi, halkın cumhurbaşkanı ile ilişkisi bizim dönemimizde olduğu gibi mi? Biz ön seçime girmedik ama her kongre de en az iki – üç adaylı kongreler yaptık. Bir oyla iki oyla il ilçe başkanlıkları değişti. Sabahlara kadar köy köy gezerek kongre yaptık. Şimdi öyle mi? Yapılan kongrelerin hepsi doldur boşalt. Şimdi ön seçim mi? Kongreler bizim zamanımızda olduğu gibi kişilerin fikirlerinin çarpıştığı gibi mi oluyor?

 


 

YSK yerel seçimin tarihini resmen açıkladı

YSK’nın yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı ve 2019 yerel seçimlerinin tarihi netleşti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olabilmek için kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların 1 Aralık Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğini bildirdi.

YSK’nın konuya ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan kararında, 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 8. maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Mahalli İdareler Seçimleri 5 yılda bir yapılır. Her seçim döneminin 5. yılındaki 1 Ocak günü seçimin başlangıç tarihidir. Aynı yılın mart ayının son pazar günü oy verme günüdür.” hükmüne istinaden Mahalli İdareler Seçimleri’nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacağı belirtilerek, seçimlerde aday olabilmek için kanun gereği çekilmesi veya görevlerinden ayrılması gerekenlerin çekilme veya görevlerinden ayrılma isteğinde bulunma tarihlerinin belirlenmesi amacıyla yapılan çalışmaların tamamlandığı kaydedildi.

Kararda, Anayasa’nın 76. maddesinde, hakim ve savcılar, yüksek yargı mensupları, yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri ve TSK mensuplarının görevlerinden çekilmedikçe aday olamayacaklarının ve milletvekili seçilemeyeceklerinin hükme bağlandığı anımsatıldı.

2972 sayılı kanunun 17. maddesine göre, milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile muhtarların mahalli idareler seçimlerinde adaylıklarını koyabilmeleri için görevlerinden istifa etmek zorunda olmadıkları belirtilen kararda, kamu görevlileri, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, TSK mensubu subay ve astsubaylar ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların adaylığı konusunda bir hükme yer verilmediği hatırlatıldı.

Bu durumda kamu görevlilerinin, siyasi parti il, ilçe yöneticilerinin, subay ve astsubaylar ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların adaylığı konusunda 2972 sayılı kanunun 36. maddesi ile atıf yapılan 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu’nun 18, 19. ve 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu’nun 40. maddelerinin uygulanması gerektiği belirtildi.

“Seçim tarihinden 1 ay önce”
Kararda, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu’nun “Adaylık için görevden çekilmesi gerekenler” başlıklı 18. maddesi uyarınca 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olabilmek için kamu görevlileri, siyasi parti il, ilçe yöneticileri, subay ve astsubaylar ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların seçimin başlangıç tarihinden 1 ay önce görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiği sonucuna varıldığı bildirildi.

2839 sayılı kanunun 18. maddesinde, görevden ayrılması gerekenler ile ilgili genel kurala yer verildiği, Mahalli İdareler Seçimleri’ne katılacaklar açısından istisnaların 2972 sayılı kanunun 17. maddesinde sayıldığı belirtilen kararda, “İstisna hükmünde kendilerine yer verilmediğinden görev yaptıkları yerden aday adayı olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe teşkilatlarının yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de istifa etmeleri gerekmektedir.” ifadesine yer verildi.

Aynı kanun maddesinde, aday adayı olabilmek için belirli bir tarihte “görevden ayrılma isteğinde bulunma” koşulunun getirildiği belirtilerek, bu koşulun istifa şeklinde ayrılma ile sınırlı olduğu, emeklilik suretiyle daha sonra vaki olacak ayrılmalarda bu tarihin aranamayacağı yolunda bir hükme yer verilmediği, istifa veya emeklilik suretiyle ayrılma arasında fark aranmadan, “görevden ayrılma” biçiminde kapsayıcı bir ifade kullanıldığı vurgulandı.

Kanunda belirtilen kişilerin aday olabilmeleri için, istifa veya emeklilik yoluyla ayrılanlar arasında bir ayrım yapılmaksızın istifa veya emeklilik dilekçelerini öngörülen sürede vermiş olmaları gerektiğine dikkat çekilerek, aksi halde öngörülen tarihten sonra emeklilik veya istifa isteminde bulunanların 31 Mart 2019’da yapılacak seçimde aday olmalarına kanunen imkan bulunmadığı kaydedilen kararda, şunlar kaydedildi:

“Aday olmak isteyen hakimler ve savcılar, yüksek yargı organları mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, subay ile astsubaylar, siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların en geç 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğine karar verildi.

Ayrıca bunlar için aynı kanunun 19. maddesinde yer alan görevden ayrılmaya ilişkin hükümlerin uygulanması, kamu görevlilerinden emeklilik dilekçesi verip aday olacakların en geç 1 Aralık 2018 Cumartesi tarihinden geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini en geç 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar vermeleri gerektiği kararlaştırıldı.

 


 

Yerel seçimler yaklaştıkça partilerde Belediye Başkan adaylıkları içinde adaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Çanakkale il genelinde şu ana kadar siyasi partiler içerisinde tek belli olan aday ise Çan Belediye Başkanlığına CHP Çan İlçe danışma kurulan çıkan isim olan CHP önceki dönem Milletvekili Bülent Öz oldu!

Çan CHP İlçe Örgütü 2 Ekim Salı günü Çan Esnaf ve Kefalet Salonu'nda danışma kurulu toplantısı gerçekleştirdi. CHP Çan İlçe Örgütü'nün danışma toplantısına; CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, Atatürkçü Düşünce Derneği Çan Şube Başkanı Gökay Bulut, CHP Çan İlçe Kadın Kolları Başkanı Safiye Titiz, CHP Çan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan, CHP Çan İlçe Yönetim Kurulu, Eski dönem il genel ve belediye meclis üyeleri, Eski dönem belediye başkan adayları ve Çanlı CHP’liler katıldı. Salonu hınca hınç dolduran CHP’liler toplantıya büyük ilgi gösterdi.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlarken konuşmalar ile devam etti. Toplantıda söz alan CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın konuşmasında, “Bugün burada yaklaşan yerel seçimlerde ilçemiz için en doğru adayı saptamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, Çağ değiştirecek kudrete ve devrim yapacak iradeye sahip olmayı gerektirmektedir. Yerel örgütlerde yöneticilik yapmak sorumluluk gerektiriyor” dedi.

“ÇAN’DAKİ 10 YILLIK AKP İKTİDARI İLÇEMİZİ GERİ GÖTÜRÜYOR”
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’ya çok sert muhalefette bulunan Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Şimdi önümüzde bir diğer büyük hedefimiz, yerel seçimlerimiz bulunmaktadır. İlçemizde 10 yıla ulaşan AKP iktidarı, ilçemizi hızla geriye götürmektedir. Belediyemizin tüm kurumlarını ve imkânlarını yine ilçemizin kalkınması için kullanılmasının yolu sosyal demokrat belediyeciliğin bayrağını ilçemizde dalgalandırmaktan geçiyor.
Biz en doğru adayımız, doğru ve gerçekçi sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı kadrolarımız ile belediyemizi güçlendirecek, ilçemizi hak ettiği mertebeye getireceğiz. Bu inanç ve kararlılığımız ile ilçemizde partimiz, tüm unsurları ile birlik ve beraberlik içinde kazanma azmi ve çalışkanlığını gösterecektir. Her şeyin en iyisine, en güzeline layık ilçemizin her zaman ve her koşulda yararına çalışarak, gerektiğinde her türlü fedakârlığı yaparak, hazır ve dinamik örgütlerimiz ile ilçemizde yerel seçimleri kazanacağız.” CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan CHP İl Genel Başkanı İsmet Güneşhan konuşma yaptı.

DANIŞMA KURULU “BÜLENT ÖZ” DEDİ
CHP'nin Çan İlçe Danışma Kurulu toplantısından Çan Belediye Başkanlığı için kimin aday olması gerektiği konusu görüşüldü. Danışma Kurulu üyeleri Çan Belediye Başkanlığı için eski dönem CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz'ün aday olması konusunda karar aldı. Danışma kurulunun tercihi doğrultusunda Bülent Öz’ün adaylığı kesinlik kazanırken; Belediye Meclis üyeliği için ilk sıra adayı olarak da Harun Aslan kesinlik kazandı. CHP Çan İlçe Örgütü, il genel meclis ve diğer adaylarını da en kısa sürede belirleyecek.

 


 

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık :“2019 İÇİN ADAYIM”
 

Allah bir elem keder vermezse, sağlık problemi olmazsa 2019 yerel seçimlerinde adayım.

Yerel basın temsilcileriyle bir araya gelen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, “partim görev verirse, 2019 yerel seçimlerinde de adayım” derken, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Adalet ve Kalkınma Partisi Biga İlçe yönetimini sert ifadelerle eleştiren Başkan Işık “Beni Fetöcü diye şikayet ettiler. Mahkeme Fetöcü olmadığıma karar vermiş. Elimde yazılı belge var. AKP Biga yönetimi üretme değil yıkma derdinde. Oysa 15 Temmuz’da, bugünkü ekonomik krizde nasıl birlik olmak zorundaysak, Biga için de bir ve beraber çalışmalıyız. Ben yine bu arkadaşlara sesleniyorum. Biga için bir olmak varken neden kavga ediyorsunuz? Biga için birlikte üretelim, ortak çalışalım, Bigamız kazansın” ifadelerini kullanan Başkan Işık, Revizyon İmar Planı başta olmak üzere birçok konuda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.